Wielkość czcionki:
A
A +
A ++
|
Kontrast:
Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego
Przekaż nam 1,5% swojego podatku
KRS 0000162557

Mieszkanie Wspomagane im. Teresy Dłuskiej

Adres: ul. Hoża 27 m 11c, 00-521 Warszawa
Telefon: 22 881 86 44
E-mail: mw.hoza@psoni.warszawa.pl

Mieszkanie wspomagane im. Teresy Dłuskiej, prowadzone przez Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, funkcjonuje od maja 2013r .

Zadanie zlecone w ramach art.36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zdrowotnej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych -Konkurs 1/2020 pn. „Pokonamy bariery”z dnia 09.10.2020.Zwiększenie samodzielności osób Niepełnosprawnych
Projekt : „Samodzielni bez barier” 01.04.2021r-31.03.2024r

Mieszkanie jest przeznaczone na stały pobyt 7 osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu od umiarkowanego do znacznego . Obecnie w mieszkaniu przebywa 5 panów i 2 panie , do ich dyspozycji jest w pełni wyposażona kuchnia oraz pokoje 2 osobowe przystosowane dla osób niepełnosprawnych , życie towarzyskie skupia się w salonie będącym jednocześnie jadalnią .

Mieszkańcy Mieszkania Wspomaganego na co dzień uczęszczają do Środowiskowych Domów Samopomocy na terenie Warszawy do których dojeżdżają samodzielnie , po zajęciach wracają do mieszkania gdzie mają prowadzone treningi takie jak trening samodzielności , higieniczno-czystościowy , trening kulinarny , trening budżetowy itp. Wszystkie treningi mają prowadzić do usamodzielnienia i poprawy jakości życia . Wychodzą też do teatru , kina czy restauracji , mogą realizować i rozwijać swoje pasje i zainteresowania .Mają stałe wsparcie asystenta , który jest do ich dyspozycji 24 godziny na dobę , sami planują co będą jeść i robią zakupy oraz przygotowują posiłki pod okiem asystenta . Projekt Mieszkanie Wspomagane jest współfinansowany ze środków PFRON.

Projektodawca:WARSZAWSKIE KOŁO POLSKIEGO STOWARZYSZENIA NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ
Program:Zlecanie zadań w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji
Cel programowy:ZWIĘKSZENIE SAMODZIELNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Numer konkursu:1/2020
Nazwa projektu:Samodzielni bez barier
Numer umowy:ZZO/000790/07/D
Cel projektu:Zwiększenie i podtrzymanie samodzielności 7 dorosłych osób z niepełnospraswnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym mieszkających w Mieszkaniu Wspomaganym poprzez realizację treningów samodzielności i wspieranie ich udziału w codziennym życiu.
Oddział PFRON:Oddział Mazowiecki