Wielkość czcionki:
A
A +
A ++
|
Kontrast:
Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego
Przekaż nam 1,5% swojego podatku
KRS 0000162557

Klub Tańca i Ruchu „Balonik”

Teatr Tańca i Ruchu Balonik prowadzi działalność nieprzerwanie od 1984 roku.
Teatr skupia aktualnie 27 osób z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej. Ideą przewodnią zajęć jest rekreacja poprze taniec, relaks przy muzyce, zajęcia z pogranicza terapii ruchem z elementami muzykoterapii. Teatr Tańczy z rekwizytem w rytm melodii z całego świata. Choreograf, który prowadzi teatr gromadzi ciekawy materiał muzyczny. Często posługuje się muzyką klasyczną, folkową , ludową, nie stroni od eksperymentów muzycznych. Tańczący zyskują sprawność fizyczną, kształcą poczucie piękna, otwartość na sztukę, rozwijają w sobie wrażliwość estetyczną i wyobraźnię.

Teatr ma w swoim repertuarze 32 różne tańce i małe formy teatralno - taneczne. Licznie koncertuje zarówno w Warszawie jak i podczas wyjazdów. Wszystkie aktywności kształtują w uczestnikach poczucie odpowiedzialności artystycznej, ale również są przyczynkiem do integracji środowiska rodziców i opiekunów, którym koncerty dają wiele radości i dumy z dokonań ich najbliższych. Teatr Ruchu Balonik jest wielokrotnym laureatem Festiwalu Osób Niepełnosprawnych w Łęcznej k/Lublina. Prezentował się na festiwalach w Białymstoku, Łodzi, Brodnicy, Podolanach, Łomiankach, Toruniu oraz jako gość honorowy gościł trzykrotnie na Festiwalu Filmowym "INTEGRACJA TY i JA " w Koszalinie.

Uczestniczył w koncertach mazowieckiego Festiwalu Osób Niepełnosprawnych "RADOŚĆ TWORZENIA" oraz Power ON, prezentował się przy różnych okazjach poświęconych problematyce osób niepełnosprawnych np. w Muzeum Narodowym w Warszawie z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, czy w imprezach organizowanych przez Fundację "Świat na Tak" .

Ostatnie nagrody jakie zdobył Teatr Ruchu Balonik to dwa razy GRAD PRIX na Festiwalu W Łęcznej k/Lublina/ Nagroda Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz nagroda Prezydenta Bronisława Komorowskiego/ , 7 pierwszych miejsc, jedno drugie, jedno trzecie na tymże festiwalu, GRAND PRIX na Festiwalu w Łomiankach pod Warszawą, Nagrodę maskę wenecka i drugie miejsce na festiwalu w Podolanach pod Krakowem . Choreograf Teatru Wojciech Gębski za całokształt pracy z zespołem został odznaczony nagrodą Miasta Stołecznego Warszawy w roku 2018.