Wielkość czcionki:
A
A +
A ++
|
Kontrast:
Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego
Przekaż nam 1,5% swojego podatku
KRS 0000162557

Klub Nieskrępowanej Kreacji Muzycznej „Tośmy są”

Nasz klub to przestrzeń, do której nasi uczestnicy wpadają, jak do siebie, jak do paczki znajomych. Staje się ona platformą rozwoju społecznego, czyniąc to w sposób - naszym zdaniem - bardzo naturalny. Po prostu. Mają szansę poznać się i wspólnie muzykować, tworzyć – uczestnicy różnych warszawskich ŚDS-ów, ich rodzice oraz profesjonalni artyści: muzycy, aktorzy, tancerze. Chcemy by idea przenikania się różnych środowisk cały czas przyświecała naszym działaniom. Wspólne granie jest oddechem zarówno dla uczestników, dla których to czasem jedyna możliwość czynnego kontaktu ze sztuką, ale i osób zawodowo zajmujących się sztuką.

Cały czas poszukujemy jak najlepszych rozwiązań, staramy się obserwować każdego zarówno z osobna, ale też jako część funkcjonującej grupy. Podchodzić indywidualnie, tak by nikogo nie naginać do sztywnych założeń. Otwarta przestrzeń poszukiwań muzycznych przynosi wspaniałe rezultaty, nasi muzycy zaczynają odnajdywać swoje miejsce w strukturze muzycznej, jak i w strukturze zespołu. Coraz bardziej potrafimy ze sobą rozmawiać, komunikować się językiem dźwięków. To akurat umiejętność, której rozwój sprzyja każdemu – czy to muzykowi z ŚDS, czy temu z filharmonii.

Najskuteczniejszym bodźcem dla rozwoju są wyzwania - dla nas są to koncerty i konfrontacja naszej muzyki ze słuchaczami.
W tej chwili w ramach naszego klubu działa mini orkiestra i kolektyw DJ-ów, a w najbliższym czasie planujemy stworzyć drużynę wizualizatorów tworzących na żywo piękne obrazy do muzyki granej przez naszych muzyków.

Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy i profesjonalni muzycy, odwiedzamy też ciekawe miejsca, byliśmy m.in. z wizytą w archikatedrze warszawskiej pograć na tamtejszych organach, czy na próbie chóru Con Passione.
Drzwi naszego Klubu są szeroko otwarte dla nowych muzykantów. Także gorąco zapraszamy!

Kontakt: facebook.com/tosmysa

Idea naszego klubu powstała jako owoc akcji "#MamyToJakNikt", którą zorganizowaliśmy w roku 2017, Gorąco zachęcamy do odwiedzenia strony projektu - www.mamytojaknikt.com